Poradnik Adoptującego

Adoptując psa ze schroniska ratujesz mu życie! Dosłownie!

Schronisko czynne jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 8 do 15, niestety w niedzielę nie można adoptować pieska, mimo że w ten dzień również przebywają w nim pracownicy.

Przychodząc do schroniska powinieneś znać swoje potrzeby:

- Jeśli szukasz psa wesołego, który będzie Ci towarzyszył w aktywnym trybie życia - wybierz tego, który podskakuje, przepycha się pierwszy do krat i dąży do kontaktu.

- Jeśli jesteś domatorem i szukasz psa o spokojnym temperamencie - wybierz tego, który wydaje Ci się nieśmiały, siedzi w kącie i nie wyrywa się do krat.

- Jeśli szukasz psa stróża, który będzie pilnował Twojej posesji - wybierz tego, który głośno szczeka i biega w boksie.

AGRESJA - pamiętaj! pies zamknięty w boksie nie może się bronić, dlatego prawie zawsze jest przerażony, kiedy zbliża się do niego nieznajomy. Jedne psy uciekają podkulając ogon pod siebie, a inne szczekają i warczą, żeby Cię odstraszyć.

JEDNAK 80% psów w schronisku zachowuje się zdecydowanie inaczej po wyjściu z boksu. Nabierają wtedy pewności siebie i pokazują swój prawdziwy charakter. DLATEGO TAK WAŻNE JEST, żeby przed adopcją zobaczyć jak pies spaceruje na zewnątrz. Kiedyś sam mógłbyś zabrać go na spacer - był to najlepszy sposób na poznanie go i nawiązanie więzi. Teraz LPGK wprowadziło nowe przepisy, które wymagają zaświadczenia lekarskiego, żeby wyprowadzić psa. Dlatego poproś pracownika schroniska, żeby wyprowadził przy Tobie psa z boksu i przeszedł się z nim po terenie schroniska. Wtedy poznasz jego temperament.

Jeśli pracownik okaże się nieuprzejmy i nie będzie służył Ci pomocą udaj się do kierownika (drzwi do jego gabinetu znajdują się z tyłu budynku, niestety w soboty nie pracuje, ale w tygodniu powinien znajdować się w schronisku w godzinach otwarcia). Masz prawo poskarżyć się na pracownika i domagać godnego obsłużenia - jesteś tam klientem! 

W razie jakichkolwiek problemów pisz do nas: wolontariuszkischronlegnica@gmail.com

Przychodząc do schroniska adoptować pieska powinieneś mieć ze sobą własną obrożę i smycz.

Za szczeniaka zapłacisz 10 zł, za średniego psa 20 zł, a za dużego 30 zł.

Masz prawo zwrócić psa do dwóch tygodni, jednak pamiętaj jaka to dla niego tragedia - znaleźć dom i zaraz go stracić! Większość psów w schronisku ma za sobą traumatyczne przeżycia, dlatego potrzebują trochę czasu, żeby dojść do siebie.

Wybierając bądź bardzo uważny, poświęć na to trochę czasu i domagaj się rzetelnego obsłużenia przez pracowników!

***
Poniższy materiał otrzymałyśmy od naszej Czytelniczki - dziękujemy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz